Wielu pracowników różnorodnych restauracji, w tym również restauracji fast food ma do swojej dyspozycji szereg różnorodnych zniżek na jedzenie w danej restauracji. Najczęściej mogą po prostu zjeść tam obiad lub wypić kawę w bardzo atrakcyjnej cenie. Czy jednak warto z tego rozwiązania korzystać?

Jako pracownik restauracji fast food dobrze wiesz o tym, że sprzedawane w Twojej firmie posiłki nie są zbyt zdrowe na dłuższą metę. Przede wszystkim jest to wysoce przetworzona żywność, co wiąże się z tym, że przyczynia się do szybszego tycia. Nadmierna liczba kalorii, a także mała aktywność fizyczna sprawią, że możesz w przyszłości cierpieć na nadwagę. Zadbaj zatem o to, aby zachować przede wszystkim umiar. Oczywiście, korzystaj ze zniżek pracowniczych, jednak niech to będzie wyjątek, a nie reguła.

Jedzenie w fast foodach

Jedzenie „szybkich posiłków” jest po prostu niezdrowe. Tego nie da się ukryć. Jest to szybki posiłek, który zdecydowanie lepiej jest zastąpić domowymi przekąskami i obiadami. Do swojej pracy możesz zabrać lunch w pudełkach. Może to być pyszna, zdrowa sałatka z sezonowych warzyw i owoców, która zawsze dobrze się sprawdzi. Można ją przygotować zaledwie w kilku krokach, a więc wykorzystaj taką możliwość i ciesz się świetną sylwetką, a przede wszystkim bardzo dobrym samopoczuciem.