Wbrew pozorom pracownicy restauracji fast food wcale nie mają kiepskich warunków pracy. Wprost przeciwnie, większość firm dba o to, aby kadra była zadowolona i z chęcią codziennie przychodziła do pracy. Wszystko po to, aby klienci, a raczej jak mawia się w restauracjach, goście czuli się swobodnie i komfortowo podczas spożywania posiłków i w trakcie ich kupowania.

Jest to kluczowe, bowiem okazuje się, że większość restauracji fast food stawia na to, żeby ludzie do nich wracali na ponowne posiłki. Szefostwu zależy na tym, aby gość został obsłużony w taki sposób, aby to zapamiętał i wspominał miło jeszcze przez długi czas. Właśnie dlatego pracownicy tego typu przybytków otrzymują dość wysokie wynagrodzenie jak na zadania, które są przed nimi stawiane.

Oczywiście warto pamiętać o tym, że sama praca w takim miejscu nie jest dla każdego. Należy być szybkim i sprawnym w podejmowaniu decyzji i wykonywaniu czynności. W końcu są to restauracje „fast”, czyli szybciej obsługi. W takie miejsca gość przychodzi głodny po to, aby spożyć posiłek jak najszybciej i móc zająć się innymi ważnymi kwestiami, które zaplanował sobie na ten konkretny dzień. To wszystko sprowadza się do tego, że pracownicy restauracji zarabiają nawet ponad trzy tysiące złotych miesięcznie.