Wiele restauracji typu fast food za cel obiera sobie jak najlepszą obsługę klientów. Jest to bardzo ważne, bowiem konkurencja na rynku jest ogromna. Właśnie dlatego firmy decydują się na organizowanie specjalnych szkoleń, które mają uzmysłowić pracownikom jak ważny jest wysoki poziom obsługi klienta.

Niektóre restauracje decydują się nawet na zatrudnianie tak zwanego lidera gościnności. Okazuje się, że osoba zatrudniona na tym stanowisku jest odpowiedzialna za pomoc gościom na każdym etapie wizyty w restauracji. Musi ona zarządzać ruchem klientów poprzez aktywne, ale przede wszystkim i dynamiczne działania. Powinna nieustannie zapraszać zebranych do kas samoobsługowych, a oprócz tego zapewnia ona indywidualną obsługę.

Ważne jest to, aby taki pracownik komunikował się z opiekunami wycieczek szkolnych, aby ustalić zasady obsługi dzieci i młodzieży. Nie bez znaczenia w tym przypadku będzie również współpraca z zespołem restauracji, tak aby zapewnić jak najwyższy poziom obsługi klienta. W tym zawodzie istotna jest doskonała umiejętność radzenia sobie ze stresem oraz w trudnych sytuacjach. Ważna jest otwartość na ludzi, a przede wszystkim ich potrzeby. W tej pracy liczy się samodzielność i odpowiedzialność, a wszystkie podejmowane działania powinny być bardzo dynamiczne. Ta praca z pewnością może przynieść bardzo dużo wrażeń.