Wymarzona praca tuż po studiach? Okazuje się, że dość trudno jest ją zdobyć. Właśnie dlatego warto inwestować w siebie jeszcze podczas studiów, aby później móc cieszyć się świetnym wynagrodzeniem i pracą pełną pasji. Ważne jest to, aby Twoje CV czym prędzej wypełniło się nowymi doświadczeniami. Nie bój się żadnej pracy.

Wybór pierwszej pracy nie zawsze musi być związany z kierunkiem studiów. Możesz najpierw spróbować swoich sił jako pracownika restauracji fast-food. Jeśli jednak chciałbyś dopasować kierunek do konkretnej profesji, nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak właśnie miało się stać. Jeżeli wiążesz swoją dalszą przyszłość ze światem finansów – być może warto byś złożył swoje CV w banku, czy też biurze rachunkowym. W takich miejscach dość często potrzebni są asystenci, czy też doradcy klienta. Będzie to świetna okazja do tego, aby poznać ludzi z branży, a także obyć się z samą instytucją.

Jeżeli jesteś studentem logistyki, możesz sprawdzić swoje siły, na przykład jako młodszy specjalista do spraw logistyki, czy też specjalista do spraw transportu. Mógłbyś być odpowiedzialny za składanie zamówień, a także monitorowanie ich realizacji. W tym zawodzie nierzadko pracownik musi planować same dostawy oraz nadzorować prawidłowy obie dokumentów. Pamiętaj o tym, że w branży logistycznej bardzo istotne są same kompetencje językowe. W tym przypadku znaczenie ma też umiejętność pracy w zespole oraz komunikatywność. Dobrze jest również angażować się w działalność uczelni. W kołach naukowych można nabyć wiele przydatnych umiejętności, na przykład organizacyjnych.