Czy fotografia umieszczana w życiorysie jest ważna? Oczywiście, że tak! Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jak bardzo jest to istotny punkt tego dokumentu aplikacyjnego. A w szczególności powinien o tym pamiętać kandydat na stanowisko pracownika restauracji fast food.

Wygląd to nie wszystko. Tego nie da się ukryć, jednak dla pracodawców aspekt wizualny również ma spore znaczenie. Dzieje się tak, ponieważ część stanowisk skupia się między innymi na kontakcie z klientami. Właśnie dlatego w dokumentach aplikacyjnych tak istotne jest to, aby kandydat na określone stanowisko zamieścił swoje zdjęcie. Fotografia musi spełniać określone standardy.

Zdjęcie do CV

Jako kandydat na stanowisko pracownika restauracji fast food postaw na profesjonalne zdjęcie, które wykona dla Ciebie fotograf. Fotografia w życiorysie to na pewno nie zwyczajne selfie, które zrobisz w domowych warunkach swoim prywatnym telefonem. Zrób wszystko, aby pracodawca potraktował Twoją kandydaturę poważnie i profesjonalnie. Dzięki temu zyskasz szansę na otrzymanie zatrudnienia w krótkim czasie. Pokażesz się bowiem z najlepszej strony.

Przed wizytą u fotografa, pójdź do fryzjera, ułóż włosy, zrób makijaż, a także ubierz, na przykład koszulę. To w gestii profesjonalnego fotografa będzie leżało to, aby dobrze ustawił Cię do zdjęcia. Dzięki temu będziesz prezentował się nienagannie, co bez wątpienia doceni każdy potencjalny pracodawca, czy też rekruter!