Asertywność jest ważną cechą zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Warto ją w sobie pielęgnować lub się jej nauczyć, jeżeli dana osoba jej nie posiada. Przekonaj się jednak, dlaczego warto być asertywnym w swoim miejscu pracy.

Pracownik restauracji fast food każdego dnia może wykonywać wiele różnorodnych zadań. W zależności od tego, na jakim stanowisku zostanie obsadzony. Może być sprzedawcą na kasie, przygotowywać posiłki, a także składniki do danego dania, smażyć mięso czy frytki.

Niezależnie od tego, czym się zajmujesz, bardzo ważne jest to, żebyś był asertywny w pracy. To pomoże Ci się odizolować od realizacji obowiązków, które nie należą do ich zakresu. Jeżeli w danej chwili obejmujesz konkretne stanowisko, nie musisz wykonywać pracy za inną osobę, która gorzej sobie z tym radzi. Możesz zatem odmówić, ponieważ sam masz ogrom obowiązków do wykonania.

Asertywność w pracy

Bycie asertywnym jest opłacalne. Jest to przede wszystkim gwarancja spokoju psychicznego, ponieważ dzięki temu nie będziesz miał na siebie nałożonej zbyt dużej liczby obowiązków, których nie jesteś w stanie zrealizować. Ponadto osoby asertywne są lepiej postrzegane w zespole oraz przez pracodawców. W końcu jest to cecha najlepszych liderów, a więc zdecydowanie warto pielęgnować w sobie asertywność lub po prostu się jej nauczyć w razie takiej potrzeby.